Open Doors januari 2025

In januari publiceerde Open Doors haar jaarlijkse ranglijst van landen waar christenen het meest vervolgd worden.
Vervolgd of gediscrimineerd worden omdat je christen bent? Het is voor ruim 380 miljoen christenen in de wereld realiteit. Op zondag naar de kerk kunnen is voor hen niet vanzelfsprekend.

Samenkomen met andere christenen voor Bijbelstudie of in de boekwinkel een Bijbel kopen evenmin.
Er zijn christenen die gevangen zitten, worden gemarteld of door hun familie verbannen zijn om hun geloof in Jezus Christus. Het aantal van 380 miljoen vervolgde christenen is een duizelingwekkend groot getal. Het betekent dat wereldwijd 1 op de 7 christenen te maken heeft met vervolging. In 2024 zijn 36.047 kerken, huizen en winkels aangevallen en 4.476 christenen zijn
vermoord…
Geweld tegen christenen is een vorm van vervolging die heel duidelijk zichtbaar is.

Van misbruik van een vrouw in het Midden Oosten, omdat ze christen geworden is, tot een schietpartij op kerkleiders in Colombia. En van een terreuraanslag op een kerk in Nigeria tot executies van christenen in Noord Korea. Geweld komt voor in alle levensterreinen die Open Doors onderzoekt voor de ranglijst Christenvervolging: van de privésfeer tot de openbare ruimten.

Hoewel het aantal vermoorde christenen is afgenomen (van 5.000 naar 4.476) is het aantal mishandelingen met 28% gestegen naar 54.780 slachtoffers. Het moge duidelijk zijn dat het gebed, ook komend jaar, keihard nodig is voor onze vervolgde broeders en zusters. Vandaar mijn dringende oproep om in je (dagelijkse) gebeden ook de lijdende kerk een plaats te geven. Probeer je zelf eens in die plaats van een vervolgde te zetten, dat helpt om de nood te voelen. De gebeden zijn niet voor niets. Er gaat kracht van uit. Mogen ze op jouw gebed rekenen? ‘Een slaaf is niet meer dan zijn meester. Ze hebben Mij vervolgd, dus zullen ze ook jullie vervolgen.’ Johannes 15:20 Voor meer informatie en gebedsbrief:

www.opendoor.nl Jan van Blanken

Bijbeltekst van de dag

  • Ook is het met het koninkrijk van de hemel als met een koopman die op zoek was naar mooie parels. Toen hij een uitzonderlijk waardevolle parel vond, besloot hij alles te verkopen wat hij had en die te kopen. -- Matteus 13:45-46