College van Diakenen
Kerk in Actie
Beter bestand tegen klimaatverandering in Bangladesh. Bangladesh lijdt zwaar onder klimaatverandering. Het land kampt steeds vaker met cyclonen en overstromingen, regen valt onregelmatiger en de stijgende zeespiegel zorgt voor verzilting van landbouwgrond. Boeren hebben grote moeite om te overleven. Kerk in Actie helpt boerengezinnen om zich aan te passen aan klimaatverandering zodat ze hun oogst en inkomen veilig kunnen stellen. Zo leren zij bijvoorbeeld om gewassen op een bamboe geraamte boven de grond te verbouwen, zodat ze bij overstromingen niet wegrotten. Ook leren dorpsgemeenschappen met waarschuwingssystemen en evacuatieplannen voorbereid te zijn op rampen. Via het programma Werelddiaconaat steunt Kerk in Actie de boeren in Bangladesh om bestand te zijn tegen klimaatverandering. Steun dit werk via de collecte of maak je bijdrage over op NL 74RABO0373736134t.n.v. Diaconie o.v.v. collecte Bangladesh, of doneer online. Hartelijk dank voor je gift. Lees meer op kerkinactie.nl/klimaatbangladesh
Stamppottenbuffet Ouderen
Zaterdag 24 januari is het weer tijd voor het stamppotten buffet voor 60+ ers in de Schutse. Een mooi moment om elkaar weer te ontmoeten in het nieuwe jaar. Zoals voorgaande jaren zal Frida Rosman met een aantal andere vrijwilligers ons voorzien van een heerlijk stamppotten buffet.
Mocht u het leuk vinden om te helpen met de voorbereidingen horen wij dat ook graag. Inloop is vanaf 17:30 uur, om 18:00 willen we beginnen.
De kosten voor de maaltijd is: €7,50,- pp incl drankjes.
Opgeven kan op de lijsten in de kerk die klaar liggen bij het koffiedrinken, of bij Coos Moes: telefonisch: 06-31634085
Opgeven graag voor: 12 januari 2026.
Actieweek voor de Voedselbank in januari
Van 25 januari tot 1 februari 2026 organiseert de Protestantse Kerk/Kerk in Actie, samen met gemeenten, een actieweek om zoveel mogelijk voedsel voor de Voedselbank in te zamelen. Veel kerkelijke gemeenten zamelen het hele jaar spullen voor de voedselbank in. Toch wil de Protestantse Kerk in de vierdeweek van januari een extra actieweek houden, omdat in de maand januari normaal gesproken minder binnenkomt dan in andere maanden. Terwijl januari juist vaak een dure maand voor veel mensen is.
De Protestantse Gemeente Oud Avereest Balkbrug nodigt u daarom uit om op zondag 1 februari levensmiddelen te doneren na de dienst. Ook kan men een financiële donatie schenken op banknr. NL74RABO0373736134 van de Diaconie.
Hierbij een voorbeeld van goederen die u kunt inleveren.
- Zonnebloemolie of olijfolie
- Groenteconserven
- Soep in blik
- Zilvervliesrijst
- Volkorenpasta
- Houdbare halfvolle melk
- Vis in blik
- Koffie of thee
- Couscous
