College van diakenen
Zendingsdienst 2 november – 2e collecte is bestemd voor Wycliffe Bijbelvertalers
Anne Dondorp van Wycliffe komt vertellen in de dienst over haar vertaalwerk, waar ook dorpsbewoners van Waluga aan mee hebben gewerkt. Bij het koffiedrinken is er ruimte voor vragen. In 1997 begon Anne met het vertaalwerk onder de Onobasulu, een taalgroep in Papua Nieuw Guinea. Ze heeft er de eerste jaren gewoond en daarna ging ze er regelmatig voor kortere periodes naar toe. Na 28 jaar toegewijde inzet is nu de vertaling van het Nieuwe Testament voltooid. Als het goed is komen de boeken in Papua Nieuw Guinea aan op 12 november. Het verhaal van Anne wordt een boeiend verhaal van geloof, hoop, liefde en doorzettingsvermogen. Geef in de collecte of maak je bijdrage over op rekening NL 52 RABO 03737 36 142 Diaconie Prot. Gem. Oud-Avereest Balkbrug inz. Zending o.v.v. collecte 2 Wycliffe. Hartelijk dank!
Woensdag 5 november
Dankdag – collecte en 9 november extra deurcollecte. In de dienst is er 1 collecte, deze is bestemd voor de kerk. De zondag daarop, 9 november is er een extra deurcollecte voor degenen die niet in de gelegenheid waren om de dienst van 5 november bij te wonen.
Samen tegen armoede–inzameling voedselbank – woensdag 5 november en zondag 9 november. Met deze campagne van Kerk in Actie doen ook wij als gemeente mee.
Daarmee leveren we een bijdrage tegen de groeiende armoede in Nederland. Samen met lokale kerken uit heel het land worden zoveel mogelijk voedselpakketten gedoneerd aan de voedselbanken in Nederland. Het aantal aanvragen bij de Voedselbank stijgt enorm. Wij hopen dat u ook weer meedoet. Ook een envelop met financiële gift of DE bonnen is welkom. De volgende producten kunnen ingeleverd worden;
Zonnebloem of olijfolie Groentenconserven
Soep in blik of zak Zilvervliesrijst Volkorenpasta
Houdbare halfvolle melk Vis in blik Koffie of thee
Havermout
Dag van de Mantelzorg - 10 november
Dit jaar is er weer aandacht voor de “Dag van de mantelzorg”. Daarom staan er zondag 9 november, rozen klaar voor mantelzorgers. U kunt na de dienst een roos mee nemen voor een mantelzorger bij u in de straat, buurt of familie. Geef ze een roos, want mantelzorgers verdienen onze aandacht, dank en bemoediging!
Bestemming Avondmaalscollecte – 16 november
De Avondmaalscollecte is bestemd voor de geestelijk zorg in Madulafa (Amandelboom).
Stichting Nederland voor Oekraine werkt sinds de val van de muur in 1989 in Transkarpaten en heeft daar projecten gerealiseerd, waaronder een Alzheimerhuis. Het huis is in beheer gegeven aan de diaconie van de Hongaars Protestantse kerk. Er wonen tussen de 10 tot 12 bewoners. In eerste instantie was het alleen opvang voor mensen met dementie, maar in de loop van de tijd is het ook een hospice geworden en soms ook mensen met meervoudige handicaps. De bewoners en het personeel worden bijgestaan door een geestelijk verzorger Eva Lörincz. Ik citeer een klein stukje uit haar jaarverslag.
“Op dit moment wonen er 12 mensen. (3 mannen en 9 vrouwen).
Gedurende dit jaar zijn er meerdere mensen overleden. Deze sterfgevallen hebben een diep effect zowel op de bewoners als op het personeel. Het is daarom belangrijk om middels individuele- en groepsgesprekken hen te ondersteunen. Zo wordt het verzorgend personeel ook toegerust rondom sterfgevallen. Ze voelen zich vaak machteloos. Met deze collega’s heb ik dan ook gesprekken en probeer ik te laten zien dat in sommige situaties soms het meest kan betekenen wat het minst lijkt. Mijn verdere werk als geestelijk verzorger bestaat uit het lezen uit de Bijbel met een korte uitleg, zingen, bidden, een gesprek met de bewoners. Met de zogenaamde Pethö-methode wordt het stimuleren van de frontale kwab beoefend door al dan niet met ritmische beweging, het opzeggen van versjes en door middel van plaatjes.”
Bovenstaande geeft een klein inzicht vanuit de geestelijke zorg in Beregszasz, Transkarpaten.
Uw gift kunt u overmaken op rekeningnr. NL 74 RABO 0373 736 134 t.n.v. Diaconie Protestantse Gemeente Oud Avereest-Balkbrug, o.v.v. Mandulafa.
Hartelijk dank, Jaap en Nita van der Horst-Kattenberg.
Kerstpakketten
Evenals voorgaande jaren stelt de diaconie kerstpakketten beschikbaar. De pakketten zijn bestemd voor (éénouder) gezinnen en alleenstaanden die het financieel minder/moeilijk hebben. Denk aan mensen, die werkloos zijn (geworden), een gezin waarin sprake is van scheiding, een kleine zelfstandige of een situatie waar sprake is van ziekte met veel kosten door zorg. NB. Deze actie is alleen bedoeld voor bovenstaande doelgroepen. Weet u iemand, of een gezin waarvan u denkt: die kan wel een extraatje gebruiken, laat het ons dan weten vóór 8 december a.s. U kunt dit doorgeven aan Elsbeth van Dam.
